sıkça sorulan

SORULAR

Kolej + kimler içindir?
Kolej +’ı çocukları için daha iyi bir gelecek arzulayan veliler tercih edebilir. Tüm çocuklarımız daha iyi bir gelecek hak ediyorlar. Çocuklarımız olarak küresel olarak uyanık olmak ve yeni bir dünya için kendilerinden önceki kuşaklardan daha hazırlıklı olmalıdırlar.
Kolej + ı ayrıcalıklı yapan özelliği nedir ?
Kolej + zengin akademik müfredatı teknoloji ve yaşam becerileri ile entegre edilmiştir. Yaşam becerileri müfredatımız hazırlanırken eğitim alanında öncü ülkelerin müfredatları esas alınmıştır. Yaşam becerileri müfredatımız dünya vatandaşlığını esas alan bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Her bir Kolej + öğrencisi Scratch, Java, Python ve diğer teknolojik yetenekleri öğrenecektir.
Nasıl bir müfredat öngörüyorsunuz?
Temel Bilimler (Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Türkçe), İngilizce (Ana dili İngilizce olan öğretmenler ile) Bilişim Teknolojileri ve Yaşam Becerileri
Bilişim Dersleri nasıl verilecektir?
Bilişim Teknolojileri dersi, konusunda uzman bilgisayar öğretmenleri tarafından verilecektir. Geleceği hazırlanan çocuklar içni bilişim teknolojilerini bilmek hayati önemdedir.
Yaşam becerileri ile neyi hedefliyorsunuz?
Yaşam becerileri müfredatımız hazırlanırken eğitim alanında öncü ülkelerin müfredatları esas alınmıştır. Yaşam becerileri müfredatımız dünya vatandaşlığını esas alan bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Amacımız gelecek kuşakların daha güçlü yeteneklerle hayatlarını geçirmesini sağlamaktır.
İngilizce Dersleri kimler tarafından verilecek ?
İngilizce dersleri konusunda uzman ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilecektir.
Dersler nasıl yapılacaktır?

Dersler online olarak Zoom veya Microsoft Teams üzerinden yapılacaktır.

Dersleri takip edebilmek için nasıl bir teknolojik altyapıya sahip olmam gerekir ?
Dersleri takip edebilmek için derste kullanılacak uygulamaları etkinlikle kullanılmasını sağlayacak bir bilgisayara ve internet altyapısına ihtiyaç duyulmaktadır.
Mentorler kimlerdir ve Kolej + sistemindeki rolleri neler olacaktır?
Mentor öğrenciye kişisel gelişimi kapsamında yardımcı olacak ve takibini yapacak kişi olacaktır. Mentorlar öğrenciler ile birlikte yapacağı etkinliklerle öğrencilerin takım çalışmasına uygun iletişimi güçlü, kendine güvenen , problem çözen birer dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunacaktır.
Çocuğumun ileve desteğe ihtiyaç olduğunda nasıl bir ilave katkı sunabilmektesiniz?
Meliora olarak amacımız her öğrencini karşılaşabilceği sorunu önceden görebilmektir. Eğer cocugunuz ilave desteğe ihtiyaç duyarsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsa Instructor/ Mentorlerimiz   tarafından her türlü destek sağlanacaktır.
Kolej + ı çocuğum için en iyi alternatif yapan nokta nedir?
Kolej + olarak STEM eğitimi ile akademik olarak başarı hedeflenmekle birlikte verilecek yaşam becerileri eğitimi ile çocukların sosyal yönden gelişimi sağlanacaktır. Yaratıcı düşünme vs. gibi eğitimler ile öğrencilerin farklı bakış açılarına sahip olmaları (Think out of box) saglanacak ve grup çalışmasına yatkınlığı artırılacak, bulundukları ekosisteme katma değerlerinin olması sağlanacaktır. Hedefimiz akademik olarak başarılı, yaşam becerileri gelişmiş dünya vatandaşları ortaya çıkarmaktır.
Bir veli olarak çocuğumun akademik ve kişisel gelişimine nasıl bir geri besleme alabilirim?
Öğretmenler ve Mentorler tarafından velilelere haftalık ve aylık olarak geri besleme yapılacaktır. Çıkan sorunlar ortaya konacak, veli birlikte çözüm yolları aranacaktır. Veli ile öğretmenler ve mentorler arasında sürekli iletişim olacaktır.
Çocuğumun derse girememesi durumunda ne yapabilirim?
Verilecek eğitimler kaydedilecek ve derse giremeyen öğrenciler uygun oldukları zaman diliminde dersi izleyebilecektir.

hemen kayıt olun

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın.

Tanıtım Seansına Katılın

Tanıtım Seansına Katılın

Detaylı bilgi için ücretsiz tanıtım seansımıza başvurun.

Teşekkürler